Ina In The City

Jak dobrać dżinsy do figury?

Na początek kilka podstawowych zasad, które sprawią, że zawsze będziemy wyglądać dobrze w dżinsach:

– Jasne kolory i przetarcia pogrubiają, ciemne natomiast sprawiają, że sylwetka wygląda smuklej.

– Zbyt krótkie czy podwinięte nogawki optycznie skracają sylwetkę, dlatego zrezygnuj z nich, jeśli jesteś filigranowa i nie lubisz nosić wysokich obcasów.

– Jeśli masz krągłe pośladki, to wybieraj spodnie z normalnym stanem (ani wysokim, ani niskim) i z raczej małymi kieszeniami.

– Jeśli masz płaską pupę, to zakładaj spodnie o niskim stanie i z kieszeniami  z patkami zapinanymi na guzik.

– Jeśli masz szerokie biodra, wybieraj dżinsy ze stanem dokładnie na wysokości talii, bardzo dobrze dopasowane, z kieszeniami blisko środkowego szwu.

– Jeśli masz mała pupę, pamiętaj o wyborze spodni z dużymi kieszeniami lub/i kieszeniami z patkami.

 

Dżinsy proste (straight)

To jest najbardziej klasyczny fason. Nogawki w tych spodniach są równe i proste na całej długości. Nie mają zbyt obniżonego stanu. To jest fason tak naprawdę bezpieczny dla każdej z nas, bo optycznie wydłuża nogi, szczególnie gdy mamy na sobie również szpilki 🙂 Jeśli jesteś niższa, warto pamiętać o tym, żeby nogawki delikatnie zakrywały buty.

Warto więc pamiętać, że to są jeansy m.in. na grubsze uda, masywniejsze kolana czy większe łydki, bo kształt nogawki sprawia, że nie widać żadnej różnicy między udem a łydką.

 

Dżinsy rurki (skinny)

Obcisłe od góry do dołu, przylegają dokładnie do całej nogi. Nogawki takich spodni są zwężane.

Rurki najlepiej wyglądają na wysokich i szczupłych dziewczynach ze zgrabnymi nogami. Rzadko która z nas ma takie warunki 😀 Na szczęście ten rodzaj dżinsów sprzyja również pozostałym figurom, trzeba je tylko odpowiednio wkomponować w stylizację.

W przypadku większych krągłości, wybierając te jeansy pamiętaj o:

– podkreśleniu nogi wysokimi obcasami

– stworzeniu kontrastu, czyli włożeniu obszernej góry np. duża marynarka do połowy kolana

 

Dżinsy bootcut

To spodnie o nogawkach nieznacznie rozszerzających się (od wysokości kolana) ku dołowi. Są dopasowane w biodrach, mogą mieć niski lub wysoki stan. To bardzo kobiecy fason.

Optycznie wyrównają proporcje oraz wysmuklą dolne partie ciała, szczególnie, gdy założy się je do szpilek. Ładnie podkreślają zgrabną i pełną pupę. Dobrze maskują wystający brzuch.

 

Dżinsy boyfriendy

To chyba najbardziej kontrowersyjny rodzaj dżinsów. Są luźne, wygodne, o niezbyt wysokim ani niezbyt niskim stanie, dzięki czemu można je nosić opuszczone na biodrach. Wyglądają jak pożyczone z szafy naszych facetów. Najczęściej są porwane i poprzecierane i oczywiście mają podwinięte nogawki.

Te dżinsy dobrze ukrywają szerokie biodra i zbyt masywne uda. Niestety, źle wyglądają na niskich kobietach, bo zaburzają proporcje sylwetki. Najlepiej wyglądają w stylizacjach z kobiecą górą.

 

Dżinsy dzwony

To spodnie z wysokim stanem, dopasowane w biodrach i udach i bardzo szeroko puszczone od kolan. Jeśli chcesz ukryć masywne biodra i uda, to dzwony  świetnie się sprawdzą. Wybierz wtedy dżinsy w kolorze ciemnego granatu, bez przetarć i zdobień. Paradoksalnie, jeśli jesteś bardzo szczupła, to dzwony pomogą Ci dodać nieco krągłości i kobiecości. W tym przypadku, zalecam dzwony z przetarciami.

 

 

Komentarze